Projekt Čerstvé hlavičky

Čerstvého ovocia a zeleniny nie je nikdy dosť. Vďaka nemu sme zdravší a s vyváženou stravou nám to aj viac myslí. A to sa v škole vždy zíde!V OD Kaufland veria, že rozhodujú činy. Snažia sa pomáhať všade tam, kde je to potrebné. Zabezpečiť pravidelný prísun ovocia a zeleniny pre svoje dieťa však nemusí byť pre každého rodiča jednoduché.

Bolo že to radosti, keď sme sa v júni dozvedeli, že sme vyhrali súťaž Čerstvé hlavičky. Do projektu sa prihlásilo 248 základných škôl z celého Slovenska, ktoré zabojovali o zdravý balíček pre každého žiaka na celý školský rok 2019/2020. Jeden takýto balíček obsahuje 200 gramov čerstvého ovocia a zeleniny a na žiakov čaká raz týždenne (u nás každý utorok) priamo v škole.

Poďakovali sme všetkým (žiakom, učiteľom, zamestnancom, priateľom školy, rodičom, starým rodičom..), ktorí nás podporili.

Už 3.septembra sme slávnostne za prítomnosti p. riaditeľa OD Kaufland Zvolen a p. riaditeľky našej školy Bielikovej zahájili týždenné rozdávanie zdravého ovocia a zeleniny. Naozaj pre každého žiaka.

Ovocie (doteraz boli jablká, hrozno, hrušky, banány, mandarínky, slivky) a zelenina (doteraz mrkva), v budúcnosti je plánovaný aj kaleráb, pomaranče, kaki, nektárinky, marhule, broskyne, kivi – majú už svojich spotrebiteľov. Pri dovoze viac ako 90 kg ovocia pomáha pán školník a pri triedení a rozdávaní do jednotlivých tried úspešne a zodpovedne asistujú zástupcovia žiackej školskej rady.

V decembri plánujú pedagogickí zamestnanci, rodičia a zamestnanci OD Kaufland zorganizovať vzdelávacie zábavno – športové dopoludnie pre deti školy. Veď to poznáte, v zdravom tele zdravý duch.