You are currently viewing Duša v obraze (VII. C)

Duša v obraze (VII. C)

  • Post category:r2015C

Tvorivosť, kreativita, predstavivosť, manuálna zručnosť, estetické cítenie, to všetko sú schopnosti, ktorými disponujú umelci. Nie všetkým ich dielam rozumieme, nie všetky sú práve nám sympatické. A s týmto vedomím sme sa do kreatívneho tvorenia ponorili my.

 Podkrovný ateliér plný vecí, taký tvorivý neporiadok. Veľký stôl, na stole čisté plátno a my. Ticho sme čakali čo bude. Pri objasňovaní našej úlohy mal už každý hlavu plnú farieb, v ktorých hľadal tú pravú pre svoje dielo. Začali sme štetcom nanášať žltú, fialovú, ružovú, modrú, do tvaru akým nás viedla naša ruka. Farba uschla a spolu s čistým bielym plátnom čakala čo bude ďalej. Štetec vystriedala ihla a niť. Hlava na plné obrátky hľadala ten správny obraz, ktorý sa natrvalo vpletie do rámu. Prsty už boleli od toľkých vpichov a prevliekaní. Už len pár centimetrov… hotovo.

Každý bol iný, krásny, výnimočný, tvorený pre niekoho, s trpezlivosťou a láskou. Niet krajší darček ako taký, ktorý odovzdá kus človeka inému človeku. Nám sa to podarilo.

kolektív VII. C