Mesiac MAREC v našom ŠKD

Mesiac MAREC v našom ŠKD

MLIEČNE DOBRODRUŽSTVO

V rámci projektu Kytica zdravia sme my, prváci a druháci navštívili Poľnohospodárske družstvo Lieskovec – Lieskovský Farmárik.  Na farme nás privítal a počas celej exkurznej činnosti sprevádzal ujo zootechnik.  Ukázal, vysvetľoval a porozprával nám o chove hovädzieho (strakatého) dobytka, ale aj o výkrme brojlerových kurčiat. Pokochali sme sa pohľadom na strakatý dobytok, malé kuriatka, aj teliatka, ktoré sa nám páčili vari najviac. Dozvedeli sme sa, že pýchou družstva sú aj ručne vyrábané mliečne výrobky z ich vlastnej syrárničky – kravský hrudkový syr, tvaroh, parenice, syrové nite… No a aby sme sa presvedčili, že sú naozaj výborné, teta Hybská nám na ochutnávku ponúkla plnú misu čerstvých syrových nití. Čo myslíte? Boli nesmierne vynikajúce a chutné!


Z MINULOSTI NAŠEJ ŠKOLY (projektový týždeň)

Pri príležitosti 75. výročia našej školy sme si počas projektového týždňa zaspomínali na spoluprácu s regionálnymi spisovateľmi (Martin Mázor, Ján Beňo, Magda Lopúchová), ktorá sa odohrala na pôde našej školy a predstavili ich deťom spolu aj s ich literárnou tvorbou. V jednotlivých oddeleniach k tomuto podujatiu prebehli rôzne variabilné aktivity – návšteva a beseda v Krajskej knižnici Ľudovíta Štúra spojená so zábavnou štafetou s knihami, beseda s pani M. Paulíkovou, ktorá sa konala v priestoroch našej školy, ilustrácie prečítaných príbehov…