You are currently viewing Náš projektový deň 2023 (VI.B)

Náš projektový deň 2023 (VI.B)

  • Post category:r2018B

Témou nášho tohtoročného projektového dňa bolo duševné a fyzické zdravie, téma aktuálna a nesmierne dôležitá. Veľa o nej počúvame v médiách, čítame na internete ale žijeme ju?

O duševnom zdraví sme intenzívne diskutovali s odborníčkami z RÚVZ a CPP vo Zvolene. Kládli nám množstvo otázok, ktoré nás nútili zamýšľať sa. Naše odpovede reflektovali vlastné skúsenosti alebo skúsenosti ľudí z nášho okolia. S každou otázkou sa vynárala ďalšia a ďalšia. Veľmi rýchlo sme zistili ako všetko so všetkým ohľadom zdravia súvisí. Museli sme priznať, že nedokážeme úplne vypnúť a oddychovať, čo je pre naše telo nesmierne dôležité.

Po krátkej prestávke sme sa už prezlečení s karimatkou v ruke stretli v telocvični s kvalifikovanou inštruktorkou cvičenia Evkou. Precvičovali sme cviky na spevnenie ochabnutého svalstva a na naťahovanie poskracovaného, ako aj cviky na zdravý chrbát. Lektorka každý cvik opísala, zdôvodnila jeho význam a upozornila aj na správne dýchanie. Mnohí sme cítili svaly, o ktorých sme doteraz ani netušili, že ich máme. Evka nás povzbudzovala, aby sme cvičili pre seba a svoje zdravie. Príjemne unavení a ponaťahovaní sme sa vrátili do triedy.

Na laviciach už rozvoniavali zdravé a chutné mafiny, palacinky, bábovky, nepečené tortičky ale aj cibuľový chlebík s nátierkami, mrkvové placky, pečená cuketa ale aj ovocné špízy. Všetci sme chceli všetko (zdravé a dobré) ochutnať. Ani sme netušili akých máme medzi sebou šikovných kuchárov. Bol to naozaj skvelý projektový deň.