EKO WASTERI (projektový deň v VII. C)

EKO WASTERI (projektový deň v VII. C)

  • Post category:r2015C

Aby nám v škole dobre bolo …

Chcete sa správať ako EKO WASTERI? 

Nie je nič jednoduchšie. Aby sme to mohli naučiť svojich rovesníkov ale aj mladších spolužiakov celý deň sme vymýšľali ako. A podarilo sa.

Téma odpadov, separovania a recyklácie, teda súčasť cirkulárnej ekonomiky vŕta hlavou ľuďom aj v tých najvyšších štátnych funkciách. Aj my, žiaci, venujeme tejto téme pozornosť a prakticky sa snažíme pomáhať. Hovorí sa veľa a aby sa ešte viac robilo, vybrali sme si tému triedenia odpadu formou rovesníckeho vzdelávania. Naša trieda vyzerala zo začiatku ako smetisko … obaly, papiere, krabice, fľaše a rôzny odpad. Najskôr sme zapísali aktivity, ktoré chceme robiť a krok po kroku sme ich plnili. Z odpadového materiálu sme vyrobili kontajnery na triedenie odpadu – plast, sklo, papier, kov, textil, bioodpad … Použili sme rozlišovacie farby, aby sme to jednoduchšie naučili aj tých menších. Roztriedili sme nami vyzbieraný odpad, ktorý použijeme pri praktickej úlohe separovania. Ďalej sme pripravili krátku prezentáciu, ktorou sprostredkujeme základné pravidlá triedenia odpadu. Ako aktivity pre jednotlivcov sme vymýšľali a tvorili ekoomaľovánky, ekopracovný list, ekobludisko, ekočítanie na plote. Pre prácu v skupine sme nakreslili a vystrihli farebnú zemeguľu z dvanástich častí. Na každú časť papiera skupina žiakov nakreslí odpady rovnakého typu. Výsledkom bude uprataná planéta ako dôkaz toho, že každý z nás vie a môže pomôcť pri jej záchrane.

Aby nám v škole dobre bolo… nechýbal teplý voňavý čaj, sladkosť, pizza a dobrá hudba. Práca nám šla od ruky a celý deň sa niesol v príjemnej pracovnej atmosfére. Veríme, že budeme úspešní aj pri realizácii rovesníckeho učenia. Držíme si palce.                      

Kaja, Vivi, Mišo, Vlado a naša triedna